Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy

Aktualności

Artykuły

Święto Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

1 grudnia 2018
Powiększ zdjęcie

11 listopada 1918 roku podpisano rozejm w Compie’gne pod Paryżem. Zakończyła się I wojna światowa. Dla Polaków jest to data ważna i wyjątkowa. Po 123 latach Polska ponownie powróciła na mapę polityczną Europy. Jednak proces odbudowy państwa, granic, gospodarki, kultury przepadł 1 września 1939 roku w chaosie II wojny światowej.


Przypomnijmy sobie słowa Józefa Piłsudskiego „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze… niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale kosztownym…”

Czytaj więcej o: Święto Odzyskania Niepodległości w naszej szkole

XV Legnickie Dyktando

25 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

Dnia 8 listopada 2018 roku trzy osoby z klas pierwszych naszej szkoły, Zuzanna, Adrianna i Michał, wzięły udział w zmaganiach z zawiłościami języka polskiego, próbując swoich sił w corocznie organizowanym w SP nr 16 Legnickim Dyktandzie.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy odwagi ;)

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej o: XV Legnickie Dyktando

100-lecie Niepodległości

25 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

 Uczeń z kl. 3k, Szymon R., był z harcerzami na Litwie w ramach obchodów święta Odzyskania Niepodległości, aby wraz z rodakami na obczyźnie cieszyć się tą rocznicą.

Czytaj więcej o: 100-lecie Niepodległości

Spotkanie z prezydentem RP

5 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

W dniu 30.10.2018 roku legniccy harcerze z drużyny wędrowniczej 710 Kedyw zostali wyróżnieni przez prezydenta RP Andrzeja Dudę za czynny udział w akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia", mającej na celu renowację grobów Polaków mieszkających na wschodzie.

Czytaj więcej o: Spotkanie z prezydentem RP

Dzień Papieski

4 listopada 2018
Powiększ zdjęcie

Dnia 16 października 2018 roku przypadała 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy wspólnie z naszą szkołą i działającym u nas Szkolnym Kołem TPD zorganizowało Dzień Pamięci poświęcony Janowi Pawłowi II.

Czytaj więcej o: Dzień Papieski